Česky
English
Robert Schüller
Jméno: Robert Schüller
Věk: 27 let
Bydliště: Praha - Petrovice
Záliby: Plavání, cyklo-turistika, běh, triathlon, PC a kutilství ...
Rozhovor:
Kash: Ahoj Roberte. Jak Ti říkají kamarádi?
Robert: Ti nejbližší mě oslovují Hašlerko, pak Robe, Robi nebo Bobe. Ty jsi mě Jirko na akci Bungee Jumping na Orlíku nazval „šílastroj“. :-) Doufám, že tato přezdívka se neujme.
Kash: Od kolika let skáčeš do vody?
Robert: Začal jsem pozdě, ve třinácti letech a navíc jen tak pro zábavu.
Kash: Chceš říct, že jsi skákal bez dohledu?
Robert: Ano. Nesportoval jsem nikdy na profesionální úrovni. Mé první skoky byly z vody. S kamarádem Markem Hofmanem jsme si ve vodě hráli jako každé normální dítě. Přivedl mě ke skokům vlastně Marek. Dřepnul si na dno metrové hloubky a já mu vylezl na ramena. Dal jsem mu pokyn plácnutím po hlavě, že jsem připraven ke skoku a on se mrštně napřímil. Odrazil jsem se a skočil back flip. vyskočil jsem při tom do dvoumetrové výšky. Tehdy se mi zalíbil tento sport, ale nikdy jsem nedocházel do sportovního klubu.
Kash: Z jaké největší výšky jsi skákal a kde?
Robert: Tady na závodech High Jump v Hřiměždicích ze 16 metrů.
Kash: Chodíš trénovat přes zimu?
Robert: Bohužel není kde trénovat přes zimu. Pro veřejnost je přístupný bazén v Ústí nad Labem, kde jsem 14 let bydlel, a to pouze přes léto. Navíc mě tam nenechají nechat rozeběhnout ze 7,5 a z 10 metrů. To je kvůli bezpečnostním předpisům.
Kash: Co skáčeš nejraději?
Robert: Nejraději skáču obyčejnou šipku.
Kash: Utrpěl jsi někdy vážné zranění při skoku?
Robert: Nikdy. Jsem dost opatrný na to, abych udělal velikou chybu.
Kash: Jak jsi se dozvěděl o závodech High Jump?
Robert: Z časopisu Houser. Náhodou jsem do něj nahlídnul. To bylo v roce 2003. Tenkrát jsem byl v Hřiměždicích pouze na výletě a mimo závody.
Kash: Je něco co se Ti na závodech High Jump nelíbilo?
Robert: Přihlásilo se málo amatérů. Kdyby nás bylo tolik co profíků, tak by pořadatelé závodníky možná rozdělili a my „amatéři“ bychom bojovali taky o první místa. Což by bylo veliké zpestření především pro nás závodníky, a diváci by si přišli taky na své
Kash: Letos jsi se nedostal poprvé do finále ani jedné z disciplín. Můžeš nám k tomu něco říct?
Robert: Je to způsobeno právě již zmiňovanou nevyváženou účastí skokanů. Minulé ročníky jsem skákal i ve finálových kolech, a i když jsem věděl, že nemám šanci umístit se před profesionální skokany, tak to pro mě moc znamenalo. Dokonce za námi přišel fanda pro autogramy. Když mi pak ukázal, že jsem se podepsal vedle Jaromíra Jágra, byl jsem mile překvapen. Takže mi to vlastně vzalo onu atmosféru, kterou jsem si nemohl užít - zaskákat si s profíkama ve finále..
Kash: Na co jsi myslel před prvním skokem z 16m, který jsi skočil na závodech High Jump v roce 2004?
Robert: Říkal jsem si v duchu „musím se odrazit co nejvíce a převracet se pomaleji“. Nevěděl jsem jak skočit ze 16m. Měl jsem to připravený pouze v hlavě.
Kash: Zúčastníš se i High Jump 2007?
Robert: Samozřejmě. Je to tady fajn.
Kash: Učíš se nějaké nové skoky, které by jsi rád předvedl na příštích závodech?
Robert: Salto v před neboli forward flip. Ale nevím jestli to zvládnu. Už vím jak na to. Jenže něco jiného je praxe.
Kash: Dost bylo otázek o skocích. Jakou posloucháš hudbu?
Robert: Především Jarka Nohavicu a skupinu Kabát. Ale líbí se mi taky „Stouni“, Aerosmith, Bon Jovi, Alanis Morisete, Deep Purple a spousta jiných.
Kash: Jaké máš další koníčky?
Robert: Free diving, plavání, cyklistika a cyklo-turistika, běh, triathlon, otužování, PC a kutilství. Dále webové stránky tím bych chtěl upozornit na „sportman.eu“ jenž je můj vlastní web, na kterém pracuji a je už v provozu.
Kash: To je opravdu slušný seznam zájmů. Jak je všechny stíháš?
Robert: Stíhám je díky ročnímu období. V zimě více plavu, tím je spojen free diving a nejezdím na kole. V létě pak méně plavu a na kole jsem každou chvíli.
Kash: S kým nejraději trávíš volno a kde?
Robert: Nejraději trávím volno sám a v přírodě. Bohužel není žádná se kterou bych mohl trávit volno, protože jsem bez přítelkyně už tři roky.
Kash: Co nesnášíš? A co máš naopak rád?
Robert: Nemám rád zlý lidi, kterých je bohužel všude dost. Rád mám sport, když makám, že ze mě leje jak z konve, tak jsem spokojen.
Kash: Chceš čtenářům něco vzkázat?
Robert: Ať je teplo nebo zima koupání je príma.
Kash: Děkuji Ti Roberte za rozhovor a přeji Ti hodně štěstí v dalších skocích.
Zpět