Česky
English

Reportáž ze závodů XBox360 HIGHJUMP 2008

9.Ročník mistrovství republiky

 První srpnový víkend v hřiměždickém zatopeném lomu proběhl XBOX360 HIGHJUMP. Již devátý ročník extrémních skoků do vody měl rekordní návštěvnost. Přesně 3847 diváků s napětím sledovalo skoky z šestnácti a dvanácti metrové rampy a z houpačky. Shlédli jsme profesionální výkony, ale i odvážné improvizované skoky, mnohokrát zakončené pěkným placákem nebo "prdeláčem". Naštěstí se ale vše obešlo bez zranění a nejlepší "rozsekávka" byla odměněna XBOXem 360. XBOX a mnoho dalších cen získal i nejmladší a velmi talentovaný devítiletý Honzík Slánksý.

 Letos nám počasí přálo a XBOX360 HIGHJUMP kromě rekordního počtu diváků zaznamenal i rekordní počet závodníků, bylo jich celkem 43. To je důkazem, že XBOX360 HIGHJUMP získává stále větší popularitu a prestiž a dostal se do povědomí závodníků z Čech i zahraničí.

 V pátek se tradičně závodníci rozeskakovali a ještě dopilovávali své triky a skoky. V sobotu se tedy diváci dočkali neuvěřitelných výkonů, kterých shlédli opravdu nespočet. V královské šestnácti metrové disciplíně zvítězil Jirka Vostrovský a v ženách Sandra Guthová.

 Vítězové nám byli představeni v sobotní podvečer, kdy hodnotné ceny XBOXy 360, snowboardy Nidecker, Gilette, oblečení Adio, Skateshop, Timeout, a další ceny předávaly sexy blondýnky z Maximu. Oba dva večery nás provázely kapely, jejichž jména určitě nikoho z nás nenechají chladným. Kdo by přeci neznal PSH, Indy a Wich, United Flavour, Fast Food a další kapely.

 Atmosféra byla po celý víkend až neuvěřitelná a lidé se dobře bavili. Přes den se opalovali, koupali se a skákali do vody, popíjeli, jedli, shlédli adrenalinové skoky závodníků a večer řádili na koncertech, které probíhaly na dvou stegeích. Jak lépe lze prožít víkend?

 Neuběhl tedy ani týden a já už se těším na jubilejní desátý ročník, protože na něm se uskuteční neuvěřitelné věci. Prozatím prozradím, že šestnáct metrů už nebude nejvyšší možná disciplína. Pořadatelé se totiž rozhodli pro rampu, která bude dosahovat výšky rovných dvacet metrů!!! Touto změnou se můžeme těšit na větší počet závodníků ze zahraničí a hlavně na ještě adrenalinovější podívanou.

 Takže držím palce a gratuluji pořadatelům k vydařené a parádní akcičce.

Zpět