Česky
English

Orlando Duque (COL)

Devítinásobný světový šampion ve skocích do vody a král závodů Red Bull Cliff Diving World Series se skoky začínal v bazénech. Brzy se ale začal nudit, a tak začal skákat z útesů. Ale nezůstal u nich. Skáče prakticky ze všeho co je dost vysoko a blízko vody. Nevynechá mosty ani helikoptéru. Orlando Duque bude jednou z hlavních hvězd letošního BUDWEISER BUDVAR HIGHJUMP.

 

Jan Slánský (CZ)

Nejmladší přihlášený skokan závodů. V roce 2007 přijel poprvé na HJ a jako 7-letý skočil z 16 m. Atmosféra v lomu, když si šel stoupnout na věž, se nedá popsat. Lom ztichl, potom to tam Honzík poslal a tehdejší řev byl rekordní, který asi nikdo už nepřekoná. Pod vedením své trenérky Lucky Absolonové dosáhl v tomto sportu mnohých úspěchů. Několikrát byl mistrem ČR ve své kategorii a i na závodech s mezinárodní účastí se vždy umisťoval na předních příčkách. V současné době se již čtvrtým rokem věnuje v Marin klubu Mělice vodnímu lyžování. Své vrstevníky výkonnostně dohnal a ve své věkové kategorii do 12 let již obsazuje přední místa. V loňském roce na Highjump poprvé skočil z 20metrů. Na letošní rok trénuje na Highjump Campu, no necháme se překvapit co má za tajný trumf. Jak Honzíka známe, vyzkouší poprvé v životě i 25 metrů!

 

Michal Navrátil (CZ)

Náš nejlepší a jediný profesionální skokan Michal Navrátil, který patří již řadu let ke skokanské špičce světa, což dokazuje i na závodech Red Bull Cliff Diving World Serie, dorazí na HIGHJUMP. Předvede Vám poprvé v historii ČR ty nejobtížnější skoky z 27 metrů!! Jenom pro formalitu: několikanásobný mistr ČR, několikanásobný mistr Highjumpu. Již několikrát se dostal na stupně vítězů v řadě nejlepších závodů po celém světě. Celkové umístění v Red Bull Cliff Diving World Series: 2009-7místo, 2010-9místo, 2011-3místo, 2012-6místo. Živí se jako profidiver na zaoceánské loďi. Michal má pro Vás natrénovaný speciální - hodně obtížný skok a ten prostě na HJ z 27-mi metrů dááááá..

 

Alain Kohl (LUX)

Jako každý rok, tak i tento, Vám Highjump přiveze novou tvář ze skokanské špičky, kterou český divák ještě neviděl. Alain Kohl je třicetiletý profesionální cliffdiver. Skákat do vody začal již v sedmi letech. Držitel 25-ti Lucemburských titulů. Cliffdiving ho zaujal v roce 2002, avšak skákal pouze pro zábavu. Tento sport ho okouzlil natolik, že trénoval a od roku 2006 začal skákat závodně. Od roku 2008 je pravidelným závodníkem nejlepších závodů na světě Red Bull Cliff Diving World Series. Každý skok je pro něj nová výzva a nejraději má skoky z výšky mezi 26 a 28 metry, kde může ukázat ty nejobtížnější skoky. A právě z této výšky Vám tento borec předvede na Highjumpu exhibici těch nejobtížnějších skoků na světě.

 

Lucie Absolonová (CZ)

Na Highjump opět dorazí ikona závodů Lucka. Po porodu syna Maxmiliána se vrátila ke skákání a již intenzivně trénuje na Highjump campu. Se skoky do vody začala už ve 4 letech. Je několikanásobnou mistryní republiky z 10 metrové věže. V roce 2004 byla zařazena do přípravy na Olympijské hry v Athénách. Na Highjump jezdí již od roku 2002, 7x vyhrála královskou disciplínu z 16 metrů. V roce 2005 vyhrála mistrovství Evropy v Cliffdivingu ve švýcarském Locarnu. Přijeďte Lucku podpořit, letos bude o titul bojovat s Annou Bader!

 

Peter Roseney (CH)

Nejstarší závodník, který vám předvede skoky z 20metrů i ve svém věku 67 let!! Skokům do vody se věnuje již od roku 1961 a již v roce 1967 se stal mistrem Rakouska z 10metrů. Od té doby je několikanásobným mistrem Rakouska i Švýcarska. Od roku 1989 se věnuje i cliffdivingu z 20-ti metrů. Má dvě děti Curdina a Serainu a obě naučil skákat cliffdiving. Jeho syn Curdin Roseney v loňském roce dorazil poprvé na Highjump a hned vyhrál první místo ze 16-ti metrů a všechny překvapil. Můžeme tedy říct že Peter je i perfektní trenér. Syn Curdin i Otec Peter už se nemohou dočkat až Highjump 2013 začne, protože oba dorazí obhajovat!!

 

Natálie Jiroutková (CZ)

Jedna z nejúspěšnějších českých skokanek. Skokům do vody se věnuje od 11 let. Několikanásobná mistryně ČR. 3x se zúčastnila mistrovství Evropy ve skocích z věže 10 metrů. Jejím dalším velikým koníčkem je jezdecký sport. Vlastní dva koně. V zimě jezdí na snowboardu. V roce 2010 se Highjumpu zúčastnila poprvé a hned vyhrála titul. Její trenérka je Lucie Absolonová a její čistý styl je zde čitelný. Porota to letošní rok u žen opravdu nebude mít jednoduché. Natálie má stále respekt z 16 metrového můstku, a tak doufáme, že Vás bude u jejích skoků pořádně slyšet.

 

Andreas Hulliger (CH)

Švýcarský reprezentant. Začínal v šesti letech s gymnastikou a ke skokům do vody ze skály se dostal ve čtrnácti letech. V roce 2001 vyhrál juniorské mistrovství Evropy. V roce 2009 obsadil krásné 3. místo na mistrovství Evropy z 25 m. Hodně na sobě zapracoval a odměnou mu bylo 1. místo v silné konkurenci na mistrovství Evropy v Cliffdivingu 2012. Dále vyhrál závody Highjump 2010 z 16 metrů a v roce 2012 bral krásné 3.místo. Letos přijede a už má prý pro Vás natrénován speciální skok! Oblíbené pití: Cuba Libre, Koníčky: Diving, Mountain-Bike, Jogging, Music, Oblíbený hrdina: Avatar.

 

Blake Aldridge (UK)

Dvojnásobný mistr Evropy v letech 2009 a 2010 v soutěži cliffdiving – WHDF, 25 metrů. Juniorský mistr světa v roce 1999. Skoky do vody začal trénovat již v pěti letech. Držitel 35-ti Britských titulů. Britský reprezentant a olympijský medailista v synchro skocích z 10m. Na olympijských hrách v Pekingu - 2008 vybojoval ve skocích z 10m synchro spolu s Tomem Daleym nádherné 8. místo, i když jejich výkon byl mnohem přesvědčivější a podle odborné veřejnosti byli neprávem zvýhodněni domácí čínští skokané. Jedná se jednoho z nejlepších skokanů světa, který soutěží již druhým rokem v Red Bull Cliff Diving series. Z 27-mi metrů Vám předvede skoky, co jste ještě nikdy neviděli.

 

Ilya Schurov (RUS)

Ilya Schurov žije v Rusku ve městě St. Petersburg. V loňském roce druhý na mistrovství Evropy cliffdiving – WHDF, 25metrů a taktéž druhý na závodech Highjump 16M. Skokům do vody se věnuje již 32 let. Ilya je již tradičním závodníkem Cliff diving world grand prix, kde byl již několikrát na stupních vítězů. Od roku 1998 až do roku 2008 se dokonce skoky do vody živil na skokanské show v Německu. V současnosti závodí v Cliffdivingu po celém světě a doma trénuje mládež klasické skoky do vody. Oblíbené pití: Tequila. Koníčky: lyžování, potápění. Oblíbený hrdina: Dr. House.

 
Zpět