Česky
English

Natálie Jiroutková (CZ)

Jedna z nejúspěšnějších českých skokanek. Skokům do vody se věnuje od 11 let. Několikanásobná mistryně ČR. 3x se zúčastnila mistrovství Evropy ve skocích z věže 10 metrů. Jejím dalším velikým koníčkem je jezdecký sport. Vlastní dva koně. V zimě jezdí na snowboardu. V roce 2010 se Highjumpu zúčastnila poprvé a hned vyhrála titul. Její trenérka je Lucie Absolonová a její čistý styl je zde čitelný. Porota to letošní rok u žen opravdu nebude mít jednoduché. Natálie má stále respekt z 16 metrového můstku, a tak doufáme, že Vás bude u jejích skoků pořádně slyšet.

 

Jan Slánský (CZ)

Nejmladší přihlášený skokan závodů. V roce 2007 přijel poprvé na HJ a jako 7-letý skočil z 16 m. Atmosféra v lomu, když si šel stoupnout na věž, se nedá popsat. Lom ztichl, potom to tam Honzík poslal a tehdejší řev byl rekordní, který asi nikdo už nepřekoná. Pod vedením své trenérky Lucky Absolonové dosáhl v tomto sportu mnohých úspěchů. Několikrát byl mistrem ČR ve své kategorii a i na závodech s mezinárodní účastí se vždy umisťoval na předních příčkách. V současné době se již pátým rokem věnuje v Marin klubu Mělice vodnímu lyžování. Své vrstevníky výkonnostně dohnal a ve své věkové kategorii do 12 let již obsazuje přední místa. V loňském roce na Highjump poprvé skočil z 20metrů. Na letošní rok trénuje na Highjump Campu, no necháme se překvapit co má za tajný trumf. Jak Honzíka známe, vyzkouší poprvé v životě i 25 metrů!

 

Andreas Hulliger (CH)

Švýcarský reprezentant. Začínal v šesti letech s gymnastikou a ke skokům do vody ze skály se dostal ve čtrnácti letech. V roce 2001 vyhrál juniorské mistrovství Evropy. V roce 2009 obsadil krásné 3. místo na mistrovství Evropy z 25 m. Hodně na sobě zapracoval a odměnou mu bylo 1. místo v silné konkurenci na mistrovství Evropy v Cliffdivingu 2012. Dále vyhrál závody Highjump 2010 z 16 metrů a v roce 2012 bral krásné 3.místo. Oblíbené pití: Cuba Libre, Koníčky: Diving, Mountain-Bike, Jogging, Music, Oblíbený hrdina: Avatar.

 

Michal Navrátil (CZ)

Náš nejlepší a jediný profesionální skokan Michal Navrátil, který patří již řadu let ke skokanské špičce světa, což dokazuje i na závodech Red Bull Cliff Diving World Serie, dorazí na HIGHJUMP. Předvede Vám poprvé v historii ČR ty nejobtížnější skoky z 30 metrů!! Jenom pro formalitu: několikanásobný mistr ČR, několikanásobný mistr Highjumpu. Již několikrát se dostal na stupně vítězů v řadě nejlepších závodů po celém světě. Celkové umístění v Red Bull Cliff Diving World Series: 2009 - 7. místo, 2010 - 9. místo, 2011 - 3. místo, 2012 - 6. místo, 2013 - 7. místo. Živí se jako profidiver na zaoceánské loďi. Michal má pro Vás natrénovaný speciální - hodně obtížný skok a ten prostě na HJ z 30-mi metrů dááááá..

 

Peter Roseney (CH)

Nejstarší závodník, který vám předvede skoky z 20 metrů i ve svém věku 67 let!! Skokům do vody se věnuje již od roku 1961 a již v roce 1967 se stal mistrem Rakouska z 10 metrů. Od té doby je několikanásobným mistrem Rakouska i Švýcarska. Od roku 1989 se věnuje i cliffdivingu z 20-ti metrů. Má dvě děti Curdina a Serainu a obě naučil skákat cliffdiving. Jeho syn Curdin Roseney v loňském roce dorazil poprvé na Highjump a hned vyhrál první místo ze 16-ti metrů a všechny překvapil. Můžeme tedy říct že Peter je i perfektní trenér.

 

Anna Bader (D)

Nejlepší skokanka cliffdivingu na světe, Anna Bader letos opět dorazí na Highjump! Zařadila nás do svého narvaného skokanského kalendáře a to i přes to, že letos poprvé v historii jsou vypsány závody Red Bull Cliff Diving World Series i pro ženy. Když jsem jí volal řekla: Highjump jasně, akce naprosto unikátní na celém světě, musím přijet! Pro ty co na HJ dorazí poprvé: několikanásobná mistryně Německa, několikanásobná mistryně Highjumpu, několikanásobná mistryně Evropy cliffdiving – WHDF. Jako jedna z mála žen na světě umí a hlavně převede skoky z 20-ti metrů!!

 

Alain Kohl (LUX)

Profesionální Cliffdiver, do vody začal skákat již v sedmi letech. Držitel 25-ti Lucemburských titulů. Cliffdiving ho zaujal v roce 2002, avšak skákal pouze pro zábavu. Tento sport ho okouzlil natolik, že trénoval a od roku 2006 začal skákat závodně. Od roku 2008 byl pravidelným závodníkem nejlepších závodů na světě Red Bull Cliff Diving World Series. Každý skok je pro něj nová výzva a nejraději má skoky z výšky mezi 26 a 28 metry, kde může ukázat ty nejobtížnější skoky. A právě z této výšky Vám tento borec předvede na Highjumpu exhibici těch nejobtížnějších skoků na světě.

 

Jimmi Andersen (DK)

Jedna z legend sportu Cliffdiving. Tomuto sportu se věnoval, když skoro nikdo netušil, o co vlastně jde. V letošním roce přijede oslavit 10let, co byl poprvé na závodech HIGHJUMP. Je to neuvěřitelné, ale již před 10-ti lety přijel tento Dánský skokan poprvé do lomu. Jimmi je učitel Gymnastiky, které se věnuje již 20let. Několikanásobný Dánský šampion ve skocích do vody. To že je již tradičním závodníkem Cliff diving world grand prix, kde byl již několikrát na stupních vítězů, asi nikoho nepřekvapí. V letošním nabité konkurenci to na bednu asi nebude, ale tenhle skokan prostě závodí srdíčkem a je to znát. Chce prostě přijet oslavit 10leté respektive 15leté výročí.

 

Jacqueline Valente (BR)

Jako každý rok, tak i tento, Vám Highjump přiveze novou tvář ze skokanské špičky, kterou český divák ještě neviděl. Jacqueline Valente pochází z Brazílie, je jí 28let a patří mezi 5 nejlepších skokanek světa. Nedělá jí problém skákat z 20m a je jednou ze závodnic v Red Bull Cliff Diving World Series, kde v letošním roce poprvé bojují i ženy. Dříve dělala gymnastiku a teď je profesionální cliffdiver. Díky skokům do vody zažívá nová dobrodružství. Do České republiky přijede poprvé v životě a moc se těší, že bude součástí akce Highjump, která má své renomé už i v zahraničí. Oblíbené pití: Strawberry Caipirinha. Koníčky: potápění, skoky do vody, Jogging. Oblíbený hrdina: Jason Statham.

Přečtěte si rozhovor se sympatickou Jacqueline.

 

Ilya Schurov (RUS)

Ilya Schurov žije v Rusku ve městě St. Petersburg. V loňském roce druhý na mistrovství Evropy cliffdiving – WHDF, 25metrů a taktéž druhý na závodech Highjump 16M. Skokům do vody se věnuje již 33 let. Ilya je již tradičním závodníkem Cliff diving world grand prix, kde byl již několikrát na stupních vítězů. Od roku 1998 až do roku 2008 se dokonce skoky do vody živil na skokanské show v Německu. V současnosti závodí v Cliffdivingu po celém světě a doma trénuje mládež klasické skoky do vody. Letošní rok přijede na Highjump již potřetí a vždy byl na bedně - je tedy jeden z horkých favoritů závodů. Oblíbené pití: Tequila. Koníčky: lyžování, potápění. Oblíbený hrdina: Dr. House.

 
Zpět