Česky
English

Představení kapely z Line Upu - Hentai Corporation

Hentai Corporation vznikli v roce 2005 a během svého působení si, především díky nenapodobitelné live performance, vydobyli pověst jedné z nejšílenějších kapel české klubové scény. Vydali dvě EP - Fuck You Like A Chameleon (2008) a Dokktor Zaius (2011). V roce 2012 pak následoval singl Neurol Machine a největší poprask zatím způsobili svým prvním videoklipem k písni Equilibristic Brides, který spatřil světlo světa v říjnu 2013.

 

Představení kapely z Line Upu - Smack

Smack neboli Smack One je jedním z nejprogresivnějších raperů současnosti. Jde o průkopníka grime rapu v České republice, což je také skutečnost, která mu pomohla dostat se do povědomí hudebních fanoušků v ČR. Smack je majitel labelu Archetyp 51, na kterém minulý rok vydal album s názvem 2051. Stejně jako název Smackova posledního alba, tak i jeho tvorba reflektuje nejnovější postupy a trendy hip hopu.

 

Představení kapely z Line Upu - Sklizeň

Výběr asi nejoblíbenějších českých reggae/dancehall zpěváků se dvěma djs za zády letos na Desperados High Jump přijede ukázat jak se taky dá namíchat tenhle styl třeba i s moderní taneční hudbou. Live uslyšíme spoustu pecek z CD Sklizeň 2011, 2012 i 2014 jako třeba ikonický hit Cocoman & Dr.Kary - Tak už to bal, Rollovy Lízátka, ale i písničky z jiných projektů a kapel, kde vystupující působí. Určitě se dočkáme několika ještě nevydaných novinek ale i Cocomanovy úplně první písničky Jedna Láska nebo Karyho prasáckýho megahitu Seděla u vody . Djs Wilda Panda a Boldrik navíc slibují jak "něžný" reggae/ dancehall warmup tak "vostrou" electro/tropical afterparty!

 

Představení kapely z Line Upu - Vec

Opravdová legenda slovenského hip hopu. Zákládající člen skupiny Trosky působí na hudební scéně již více než dvacet let, během kterých si vybudoval neotřesitelnou pozici ve světě rapu a hip hopové hudby. V současné době, kdy kapela Trosky je již minulostí, Vec pilně produkuje vlastní sólová alba, která kritika i veřejnost vřele vítá. Poslední sólové album Stereo Farbo Slepo vydal v roce 2012. DJ Vec přijede na High Jump předvést, že v Čechách není žádný T.U.R.I.S.T.A. a hudební podium je jeho domovem.

Vec interview: Dnešní top DJs jsou občas něco jako vrcholoví sportovci

 

Představení kapely z Line Upu - Fast Food Orchestra

Skupina Fast Food Orchestra datuje počátek svého vzniku na rok 1994. Původně hardcore punková kapela se ale po krátce době svého fungování přetransformovala na jeden z prvních českých celků vyznávající ska punk. Od vydání jejich debutového alba uplynulo letos patnáct let a do té doby jich pánové z Fast Food Orchestra stihnuli natočit sedm. Během doby své existence se kapela zapsala do pamětí svých fanoušků především díky skladbám jako Modrá raketa, Fire and Flames, Wherever You Go a mnoho dalších. Nedávno vydala kapela úspěšný singl Sousedi, na kterém spolupracovala s Vladimirem 518.

 

Představení kapely z Line Upu - Mydy Rabycad

Čerstvý vítr ve stojatých vodách české hudby. Elektro swingová partička Mydy Rabycad si za krátkou dobu svého působení stihla podmanit mnoho fanoušků a v současné době objíždí hudební festivaly a kluby po celé Evropě. Poslední album Glamtronic vydala skupina v březnu tohoto roku. Charizmatická zpěvačka Žofie, saxofonista Mikuláš, baskytarista Honza a multiinstrumentalista Néro Scratch, to jsou Mydy Rabycad.

 

Představení kapely z Line Upu - Prago Union

Jedna z nejvytíženějších hip hopových kapel současnosti. Prago Union, ve složení Mc Kato a Dj Maro, patří mezi základní kameny česko slovenské hip hopové scény. Společně s výbornou hudební skupinou Champion Sound, v čele s muzikantem a kapelníkem Radimem, tvoří dokonale spolupracující celek, který na podiu i pod ním vytváří skvělou atmosféru. Lyrické texty Kata, jednoho z nejdéle působících raperů na tuzemské scéně, a energii nabitá hudba z nástrojů Champion Soundu budou jedním z hudebních vrcholu Desperados High Jumpu 2015.

 
Zpět