Česky
English

Iris Schmidbauer (D)

Další z řady nováčků, co letos přijedou poprvé. 21 letá skokanka z Německa miluje volné pády. Její osobní rekord je 20m a věříme, že Vám z této výšky i něco skočí na exhibici. O tomto víkendu se ve Švýcarsku stala Mistrní Evropy v Cliffdivingu WHDF. Letos bude ženská kategorie hodně našlápnutá!

 

Jan Bílý (CZE)

Tento šestadvacetiletý Jihočech se aktivně věnuje skokům do vody od roku 2008, kdy se poprvé zúčastnil Highjumpu, zamiloval si tuhle disciplínu a od té doby nechyběl na jediném ročníku. I přes celkově nepříznivou tréninkovou situaci v ČR se mu podařilo probojovat na přední příčky jak v českém, tak mezinárodním poháru. V Loňském roce se kvalifikoval na mistrovství Evropy WHDF, ale kvůli zranění ramene nemohl startovat. Po roce tvrdého tréninku na domácí půdě se opět těší na letošní Highjump, kde vám předvede, že i Češi uměj skákat. Jeho další záliby jsou kinematografie, longboarding a zahálka.

 

Christian "Elvis" Guth (D)

Christian začal se skákáním v pěti letech na dovolené s rodiči. Je několikanásobný mistr světa ve splashdivingu v jednotlivcích i v synchronizovaném skoku společně s Felixem Hirtem. Dnes působí i jako trenér německého národního teamu. Je držitelem světového rekordu za skok do vody - prdeláč z vrtulníku 43 metrů!! A kdo jiný než právě tento borec Vám předvede ty nejlepší prdeláče ze 30M!

 

Genevieve Bradley (USA)

Letos bude přehršle nováčků, ale poprvé tu budeme mít skokana, respektive skokanku z USA. Je jí 23 let a je z Havaje (USA). Skáče již 9let. Cliffdiving začala provozovat až na vysoké škole. Miluje adrenalin a tak skáče s čím dál tím větších výšek. Havajské útesy jsou přímo ráj pro cliffdivery, a proto je skákání z útesů s přáteli její koníček. Její další koníčky jsou cestování, turistika, pečení a velice ráda hledá zajímavá místa na pozorování západu slunce. Do České republiky přijede vůbec poprvé, takže doufáme, že jí tu pořádně přivítáte!

 

Ilya Schurov (RUS)

Ilya Schurov žije v Rusku ve městě St. Petersburg. V loňském roce mistr Evropy cliffdiving – WHDF, 25metrů. Skokům do vody se věnuje již 34 let. Ilya je již tradičním závodníkem Cliff diving world grand prix, kde byl již několikrát na stupních vítězů. Od roku 1998 až do roku 2008 se dokonce skoky do vody živil na skokanské show v Německu. V současnosti závodí v Cliffdivingu po celém světě a doma trénuje mládež klasické skoky do vody. Letošní rok přijede na Highjump již počtvrté a vždy bojuje o bednu - je tedy jeden z horkých favoritů závodů!
>> přečíst rozhovor

 

Andreas Hulliger (CH)

Švýcarský reprezentant. Začínal v šesti letech s gymnastikou a ke skokům do vody ze skály se dostal ve čtrnácti letech. V roce 2001 vyhrál juniorské mistrovství Evropy. V roce 2009 obsadil krásné 3. místo na mistrovství Evropy z 25 m. Hodně na sobě zapracoval a odměnou mu bylo 1. místo v silné konkurenci na mistrovství Evropy v Cliffdivingu 2012 a v roce 2013 dokázal prvenství obhájit. To že patří mezi nejlepší skokany světa potvrdil v loňském roce, tím, že na mistrovství Evropy v Cliffdivingu 2014 skončil druhý. Na Highjump již jezdí pár let a vždy byl na stupních vítězů. V loňském roce byl mistr Highjumpu. Dokáže letos obhájit prvenství? Oblíbené pití: Cuba Libre, Koníčky: Diving, Mountain-Bike, Jogging Oblíbený hrdina: Avatar.
>> přečíst rozhovor

 

Liam Atkins (AUS)

Jako každý rok, tak i tento, Vám Highjump přiveze novou tvář ze skokanské špičky, kterou český divák ještě neviděl. Liam Atkins pochází z Austrálie, je mu 21let a patří mezi cliffdivingové nováčky. V loňském roce se na mistroství Evropy WHDF umístil na krásném čtvrtém místě. Klasické skoky do vody dělá 11 let a cliffdivingu se věnuje 2 roky.
>> přečíst rozhovor

 

Peter Roseney (CH)

Nejstarší závodník, který vám předvede skoky z 16metrů i ve svém věku 68 let!! Skokům do vody se věnuje již od roku 1961 a již v roce 1967 se stal mistrem Rakouska z 10metrů. Od té doby je několikanásobným mistrem Rakouska i Švýcarska. Od roku 1989 se věnuje i cliffdivingu z 20-ti metrů. Má dvě děti Curdina a Serainu a obě naučil skákat cliffdiving. Jeho syn Curdin Roseney v roce 2012 dorazil poprvé na Highjump a hned vyhrál první místo ze 16-ti metrů a všechny překvapil. Můžeme tedy říct, že Peter je i perfektní trenér.

 

Aidan Heslop (UK)

Představíme si dalšího nováčka na HIGHJUMPu a hned bude startovat s divokou kartou. Závodníkovi z Anglie je teprve třináct let, je mistrem Evropy v juniorské kategorii WHDF a ve svém mladém věku skáče i z šestnáctimetrové výšky. Se skoky do vody začal již v pěti letech! Na svém kontě má i několik národních titulů mistra Anglie. Trénuje 7dní v týdnu, proto jiné koníčky nemá. Rád se dívá na seriál Simpsonovi,Spange Bob v kalhotách a miluje X Games. Aidan je zástupcem nové generace skokanů.
>> přečíst rozhovor

 

Jan Wilko Heinzel (D)

Na Highjump přijede již po šesté. Jeho osobní rekord je skok z 30m, který předvedl i na Highjumpu. Letos chce rekord pro Vás překonat!! Highdiving-Cliffdiving dělá profesionálně a miluje adrenalin před skokem. Jan je součástí Německého národního teamu Splashdiverů, proto předvede i pořádné placáky a to máte rádi. Skákání do vody prostě miluje a je to vidět i na výsledcích - poslední dva roky bral na Highjumpu bednu. Ze všeho je jasné, že tohoto borce na Highjumpu nepřehlédnete.

 

Alain Kohl (LUX)

Profesionální Cliffdiver, do vody začal skákat již v sedmi letech. Držitel 25-ti Lucemburských titulů. Cliffdiving ho zaujal v roce 2002, avšak skákal pouze pro zábavu. Tento sport ho okouzlil natolik, že trénoval a od roku 2006 začal skákat závodně. Od roku 2008 byl pravidelným závodníkem nejlepších závodů na světě Red Bull Cliff Diving World Series. Každý skok je pro něj nová výzva a nejraději má skoky z výšky mezi 26 a 28 metry, kde může ukázat ty nejobtížnější skoky. A právě z této výšky Vám tento borec předvede na Highjumpu exhibici těch nejobtížnějších skoků na světě.
>> přečíst rozhovor

 
Zpět