Česky
English

Ilya Schurov (RUS)

Ilya Schurov žije v Rusku ve městě St. Petersburg. V roce 2014 mistr Evropy cliffdiving – WHDF, 25metrů. Skokům do vody se věnuje již 35 let. Ilya je již tradičním závodníkem Cliff diving world grand prix, kde byl již několikrát na stupních vítězů. Od roku 1998 až do roku 2008 se dokonce skoky do vody živil na skokanské show v Německu. V současnosti závodí v Cliffdivingu po celém světě a doma trénuje mládež klasické skoky do vody. Letošní rok přijede na Highjump již počtvrté a vždy bojuje o bednu - je tedy jeden z horkých favoritů závodů!

 

Jakub Kunášek (CZ)

V roce 2012 poprvé na HIGHJUMP v roli diváka, ihned potom ho Cliffdiving zaujal a řekl si, tohle musím vyzkoušet. O rok později již na Highjumpu závodil. Přidal se do Highjump Teamu a začal jezdit na náš Camp. Dřina se projevila. V roce 2014 se umístil v českém poháru na 3. místě. Loni dokonce skončil druhý. V letošním roce dokončil Bakaláře v oboru tělovýchova a sport, se zaměřením na vzdělání - UK FTVS. Jeden z horkých favoritů na titul v kategorii český pohár.

 

Genevieve Bradley (USA)

Je jí 24 let a je z Havaje (USA). Skáče již 10let. Cliffdiving začala provozovat až na vysoké škole. Miluje adrenalin a tak skáče s čím dál tím větších výšek. Havajské útesy jsou přímo ráj pro cliffdivery, a proto je skákání z útesů s přáteli její koníček. Její další koníčky jsou cestování, turistika, pečení a velice ráda hledá zajímavá místa na pozorování západu slunce.

 

Petra Smolíková (CZ)

Letos to bude její 10. ročník na Highjumpu. Nejprve soutěžila pouze z houpačky, ale nakonec neodolala adrenalinu skokům z věže. Pod taktovkou trenérky Lucie Absolonové se pustila i do skoků z výšek okolo 12m. Petra přiznává, že rok od roku má z výšky větší respekt, ale atmosféra na Highjumpu jí nedovolí vrátit se dolů. Kromě skoků do vody se věnuje jezdectví. S koňmi samozřejmě nedělá nic jiného, než zase skáče, ale tentokrát přes překážky. Těší se na vás a doufá, že si tuhle nejlepší akci léta pořádně užijete a podpoříte ji při závodech se zahraniční konkurencí.

 

Aidan Heslop (UK)

Teprve čtrnáctiletý mladík z Anglie, Aidan Heslop je budoucností světového cliffdivingu. Je neuvěřitelné, jaké kousky tento několikanásobný juniorský mistr Anglie předvádí. Na minulém High Jumpu se pasoval do role miláčka publika, a to díky neohroženému stylu a velmi obtížným skokům, které bezchybně předváděl. Aidan získal obdiv těch nějvětších skokanů světa a o jeho jménu určitě ještě uslyšíme. Je skvělé, že takový talent přijede do České republiky.

 

Peter Roseney (CH)

Nejstarší závodník, který vám předvede skoky z 16metrů i ve svém věku 69 let!! Přijede se rozloučit s kariérou!! Skokům do vody se věnuje již od roku 1961 a již v roce 1967 se stal mistrem Rakouska z 10metrů. Od té doby je několikanásobným mistrem Rakouska i Švýcarska. Od roku 1989 se věnuje i cliffdivingu z 20-ti metrů. Má dvě děti Curdina a Serainu a obě naučil skákat cliffdiving. Jeho syn Curdin Roseney v roce 2012 dorazil poprvé na Highjump a hned vyhrál první místo ze 16-ti metrů a všechny překvapil. Můžeme tedy říct, že Peter je i perfektní trenér.

 

Owen Weymouth (UK)

Jako každý rok, tak i tento, Vám Highjump přiveze novou tvář ze skokanské špičky, kterou český divák ještě neviděl. Je jím junior - Owen Weymouth - 17let. Poprvé skočil ze skal ve 12-ti letech a úplně tomuto sportu podlehl. V loňském roce na mistrovství evropy WHDF ve Švýcarku bral v juniorské kategorii bednu. Letošní rok si stanovil cíl - udělat rekord - nejmladší Cliffdiver co skočí 27m!! Jeho cílem je dostat se do prestižních závodů Red Bull Cliffdiving series. Letošní rok bude kategorie Juniorů hodně napínavá.

 

Alain Kohl (LUX)

Profesionální Cliffdiver, do vody začal skákat již v sedmi letech. Držitel 25-ti Lucemburských titulů. Cliffdiving ho zaujal v roce 2002, avšak skákal pouze pro zábavu. Tento sport ho okouzlil natolik, že trénoval a od roku 2006 začal skákat závodně. Od roku 2008 byl pravidelným závodníkem nejlepších závodů na světě Red Bull Cliff Diving World Series. Každý skok je pro něj nová výzva a nejraději má skoky z výšky mezi 26 a 28 metry, kde může ukázat ty nejobtížnější skoky. A právě z této výšky Vám tento borec předvede na Highjumpu exhibici těch nejobtížnějších skoků na světě.

 

HIGHJUMP TEAM (CZ)

Highjump team trénoval na již 6. ročníku HIGHJUMP Campu 2016 v Havířově. Většina českých TOP skokanů potrénovala na Highjump pod vedením trénérky Lucky Absolonové.

Tady je jejich pozvánka na Desperados High Jump 2016:
 

Jan Wilko Heinzel (D)

Na Highjump přijede již po sedmé. Jeho osobní rekord je skok z 30m, který předvedl i na Highjumpu. Letos chce rekord pro Vás překonat!! Highdiving-Cliffdiving dělá profesionálně a miluje adrenalin před skokem. Jan je součástí Německého národního teamu Splashdiverů, proto předvede i pořádné placáky a to máte rádi. Skákání do vody prostě miluje a je to vidět i na výsledcích - poslední tři roky bral na Highjumpu bednu. Ze všeho je jasné, že tohoto borce na Highjumpu nepřehlédnete.

 

Andreas Hulliger (CH)

Andy Hulliger ovládl závod High Jump ve dvou minulých letech. Vrací se tedy zpět do Hřimeždic aby zkompletoval hattrick ve vítězství, což se zatím nikomu jinému nepovedlo. Tento reprezentant helvétského kříže je mistrem Evropy v cliffdivingu. Andy do svého repertoáru začleňuje ty nejtěžší skoky, které jsou pro diváky velmi atraktivní.

 

Jacqueline Valente (BR)

Dnešnímu high divingu se věnují také ženy. Své místo mají nejen v Red Bull Cliffdiving Serii, ale také na Desperados High Jump. Brazilská kráska Jacqueline Valente se pravidelně zúčastňuje prestižních světových závodů. Mimo sezónu se věnuje účinkování ve skokanské exhibiční show. Jacqeline bude na High Jumpu skákat závody z 12 a 16 metrů. Vzhledem ke své účasti na Red Bull Cliffdiving Serii se určitě představí i na skoku z plošiny ve výšce 20 metrů.

 

Laso Schaller (CH)

Švýcar Laso Schaller je pravidelným účastníkem Desperados High Jump. Letos poprvé však sympaťák Laso přijede do Hřiměždic jako držitel světového rekordu ve výšce skoku do vody. Nedávno totiž skočil do vody z výšky 59 metrů, což je ještě o několik metrů výše, než skok ze slavné šikmé věže v Pise. Laso během rekordu narazil na vodní hladinu v rychlosti přesahující stodvacet kilometrů za hodinu, nad čímž zůstává rozum stát. Na High Jumpu se mladý švýcar představí v disciplíně skoku z 12 a 16 metrů. Pravideleně se ale také nenechává dlouho přemlouvat k exhibičním skokům z plošiny třiceti metrů.

 

Christian "Elvis" Guth (D)

Christian začal se skákáním v pěti letech na dovolené s rodiči. Je několikanásobný mistr světa ve splashdivingu v jednotlivcích i v synchronizovaném skoku společně s Felixem Hirtem. Dnes působí i jako trenér německého národního teamu. Je držitelem světového rekordu za skok do vody - prdeláč z vrtulníku 43 metrů!! A kdo jiný než právě tento borec Vám předvede ty nejlepší prdeláče ze 30M!

 
Zpět